Sakura Peyzaj Hakkında

Sakura Peyzaj yüz yılı aşkın tecrübeye sahip, Japonya’da büyük çaplı golf sahaları, şehir parkları gibi resmi projelerden tarihsel ve kişisel bahçelere kadar her türlü peyzaj işini yapmakta olan Shimonosekili (İstanbul’un en eski ikinci kardeş şehri) 3 farklı Japon Peyzaj Mimarlığı Şirketi’nin yatırım ve teknik bilgisiyle 2010’da kurulmuştur.

Peyzaj Mimarlarımız藤本 宜也
FUJIMOTO Nobuya

Dört nesildir Japonya’da faaliyet gösteren Shimonoseki Ueki Peyzaj Mimarlığı Şirketi’nde uzun süre genel müdür olarak görevini sürdürmüş olan Fujimotosan, ortak yürütülen projelerin sorumluluğunu üstlenmektedir. Peyzaj konusundaki öncü fikirleri ve yöneticilikteki başarısı sayesinde Shimonoseki Peyzaj Mimarları Derneği’nin başkanlığını görevini de başarı ile yerine getirmiştir.

İstanbul Japon Bahçesi projesinin başında bulunmuş olup golf sahası, park gibi sosyal alanlar ile ilgili konularda uzmanlığı bulunmaktadır.

森 和義
MORI Kazuyoshi

Mori Hourakuen Peyzaj Mimarlığı Şirketi’nin temsilcisi olan Morisan, Japonya’nın en ünlü peyzaj mimarlarını yetiştiren Tokyo Tarım Üniversitesi (Nodai)(東京農業大学)’nden mezun olmuştur.

Mezuniyetinden sonra Japonya’nın ünlü peyzaj mimarlarından 小島佐一 (SAICHI KOJIMA) ‘nın çıraklığını üstlenerek Japon Bahçesi’ni en temelinden öğrenen Mori Bey, hem geleneksel hem de modern bahçe dizaynında ustadır.

Şirketimizde bahçelerin tasarımlarında genellikle onun ve ekibinin imzası bulunmaktadır.

Shimonoseki Peyzaj Mimarları Derneği’nin başkanlığını sürdürmekte olup uluslararası projelere de danışmanlık yapmaktadır.

田中 耕二 
TANAKA Kouji

Japon Bahçesi’nin eskiden beri en önemli özelliklerinden biri; doğal olan taşı yine doğaya en uygun şekilde düzenlemektir. Babasının da mesleği olan peyzaj mimarlığında özellikle taş kullanarak yapılan Japon Bahçeleri’nde uzmanlığa sahiptir. Tanakasan bu tekniği en iyi şekilde uygulayan peyzaj mimarlarından biridir. Bu yeteneğini İstanbul Japon Bahçesi’nin büyük bölümünde de göstermiştir. Türkiye en sık geldiği ülkedir.